Rytuały naturalnej pielęgnacji

Kosmetyki naturalne są wyjątkową grupą kosmetyków bazującą, między innymi na silnym działaniu ekstraktów roślinnych oraz innych składników aktywnych, których łączna zawartość może sięgać aż do 95% składu produktu. Tak silna stymulacja komórek skóry, która przyzwyczajona była do niskich zawartości składników aktywnych w konwencjonalnych kosmetykach, może sprawić że zmiana pielęgnacji zostanie nam zasygnalizowana przez skórę. Tego typu reakcja skóry na kosmetyki naturalne jest reakcją naturalną. Aby jednak temu zapobiec mamy dla Was kilka wskazówek.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi

Pamiętaj, aby wprowadzać ja do Twoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych stopniowo. Nie zmieniaj od razu wszystkich kosmetyków, jakie do tej pory stosowałaś. Zachęcamy aby rozpocząć swoją przygodę od naturalnego kremu dla skóry okolicy oczu, lekkiej emulsji 2w1 lub toniku nawilżająco-odświeżającego. Następnie, jeśli efekty naturalnej pielęgnacji będą Cię zadowalały, po pewnym czasie wprowadź kolejny produkt – kremy do twarzy. Eliksir, jako najsilniejszy produkt pielęgnacyjny polecamy wprowadzić do pielęgnacji na samym końcu. Pamiętaj też, że jako produkt o bardzo sinym działaniu – polecamy stosować go 2-3 razy w tygodniu na noc, samodzielnie lub wraz z kremem. Eliksir możesz stosować również do pielęgnacji całego ciała oraz do pielęgnacji włosów.

Jeśli jesteś posiadaczką wyjątkowo wrażliwej lub reaktywnej, problematycznej skóry

Wprowadzanie kosmetyków naturalnych zacznij od stosowania tego typu produktów tylko kilka razy w tygodniu, na zamianę z produktem, jakiego używałaś do tej pory, aby w bardzo łagodny sposób rozpocząć przygotowywanie skóry na nową formę pielęgnacji. Pamiętaj, że codzienną, naturalną pielęgnację należy uzupełniać rytuałami oczyszczającymi Twoją skórę, aby w pełni móc cieszyć się jej dobrodziejstwem.

Czym są rytuały naturalnej pielęgnacji?

Są wskazówką, w jaki sposób prawidłowo dbać o skórę, aby móc w pełni cieszyć się z dobrodziejstw naturalnej pielęgnacji. Każdy produkt stanowi kolejny krok w rytuale naturalnej pielęgnacji.

 

Rytuały naturalnej pielęgnacji, które stosujemy na co dzień:

Rytuał poranny:

Krok 1 – pomijamy w rytuale porannym

Krok 2 – oczyść twarz po nocny lekką emulsją 2w1

Krok 2a – pomijamy w rytuale porannym

Krok 3 – przywróć właściwe pH skóry, czyli stonizuj skórę, stosując tonik

Krok 4 – zaaplikuj serum

Krok 5 – zaaplikuj krem dla skóry okolicy oczu

Krok 6 – zaaplikuj krem dopasowany do potrzeb skóry – na twarz, szyję i dekolt

Rytuał wieczorny:

Krok 1 – wykonaj dokładny demakijaż, w tym celu użyj lekkiej emulsji 2w1

Krok 2 – oczyść skórę za pomocą lekkiej emulsji 2w1

Krok 2a – dokładnie oczyść skórę za pomocą peelingu (krok ten stosuj 2-3 razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb Twojej skóry(

Krok 3 – stonizuj skórę stosując tonik, aby przywróć jej właściwe pH

Krok 4 – zaaplikuj eliksir lub serum (eliksir stosuj 2-3 razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb Twojej skóry twarzy, ciała oraz włosów)

Krok 5 – zaaplikuj krem dla skóry okolicy oczu

Krok 6 – zaaplikuj krem dopasowany do potrzeb skóry – na twarz, szyję i dekolt

Demakijaż

krok 1 – Lekka emulsja 2w1

Oczyszczenie

krok 2 – Lekka emulsja 2w1

Przywrócenie pH

krok 3 – Tonik

Pielęgnacja pobudzająca

krok 4 – Eliksir lub Serum

Pielęgnacja wzmacniająca

krok 5 – Krem dla skóry okolicy oczu

Pielęgnacja dopasowana

krok 6 – Krem dla skóry twarzy i jej okolic

Uzupełniające rytuały naturalnej pielęgnacji:

DODATKOWE ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE:

Pamiętaj także o regularnym, dodatkowym oczyszczaniu skóry np. przy pomocy szczoteczki do twarzy. Ten rodzaj oczyszczania polecamy stosować raz w miesiącu lub w zależności od potrzeb Twojej skóry.

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA:

Zastosowane w naturalnych kosmetykach składniki takie jak olej z pestek malin, olej z pestek czarnej porzeczki czy masło shea, dzięki zawartości składników aktywnych, wykazują dodatkowe działanie chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Jednak nie jest to ochrona równoważna z ochroną oferowaną przez produkty przeciwsłoneczne o potwierdzonym poziomie ochrony przeciw promieniom UV. Dlatego jeśli wybierasz się na kąpiel słoneczną, na plażę, basen czy jedziesz na wakacje- nie zapomnij o zabraniu ze sobą i zastosowaniu produktu ochronnego o poziomie SPF dostosowanym do potrzeb Twojej skóry.

KONTAKT

W razie pytań związanych z rytuałami naturalnej pielęgnacji twarzy skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci dopasować jak najlepszą pielęgnację dla potrzeb Twojej skóry.

Mail: office@shydeer.pl   tel. 792 214 373