Jak wygląda produkcja kosmetyków Shy Deer

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak wygląda produkcja kosmetyków, prawda?😁😁😁

Otóż jest to bardzo skomplikowany proces, który wymaga odpowiednich warunków, sprzętu, umiejętności i przede wszystkim czasu i ciężkiej pracy. Pomimo obecnie bardzo powszechnie dostępnych surowców kosmetycznych to od samodzielnego zrobienia kosmetyku do tego, aby wprowadzić go legalnie na rynek jest bardzo długa droga.😉 Jakie etapy na pewno należy wciąć pod uwagę, aby móc sprzedawać swoje kosmetyki?

1. Pierwszy w kolejności jest pomysł. Co tak naprawdę chcesz robić? Kremy? Masła? A może peelingi?

My zdecydowaliśmy się na produkty pielęgnacyjne do twarzy, w tym kremy, produkty do demakijażu czy tonik. W przyszłości będziemy poszerzać asortyment o kolejne pozycje pielęgnacyjne, a może makijażowe? Kto wie?:-)

2. Opracowanie receptur – dzięki doświadczeniu członków ekipy Shy Deer – receptury naszych produktów opracowaliśmy sami, dzięki czemu są innowacyjne i niepowtarzalne.

3. Próbki, doświadczenia, testy – to bardzo istotny element, w którym sprawdza się, czy opracowana receptura sprawdza się w rzeczywistości. Czy powstały krem jest stabilny, czy ma pożądane właściwości i czy odpowiada przyszłym użytkownikom. Zanim trafi się na „perełkę” przechodzi się wiele nieudanych prób i testów.

4. Opakowania, etykiety – kolejny ważny element. Piękne opakowanie pomoże wyróżnić Ci się na rynku, ale też opakowanie musi być adekwatne do rodzaju produktu, jaki chcesz produkować. Kosmetyki marki Shy Deer zamknęliśmy w wyjątkowych opakowaniach z drewnianymi akcesoriami. Są to pierwsze tego typu opakowania na polskim rynku. Ponadto naszym celem jest produkcja kosmetyków zgodna z zasadami „zero waste”. Zależy nam, aby opakowania, w których zamknięte są nasze produkty, posłużyły Wam dłużej niż tylko w czasie użytkowania go. Więcej na ten temat w kolejnym poście😀😀😀

5. Miejsce na produkcję. Gdzie będziesz produkował swoje kosmetyki? Będziesz je robił sam, czy zlecisz to firmie zewnętrznej? Nasze produkty produkujemy sami, w pomieszczeniach produkcyjnych specjalnie dostosowanych do tego celu i do wymogów prawnych, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi i zachowaniem wszelkich rygorów higienicznych.

6. Zanim produkt trafi na linię produkcyjną musi przejść wiele badań, niezbędnych aby móc wprowadzić go do sprzedaży. Kosmetyki Shy Deer przeszły z pozytywnym wynikiem szereg badań wykonanych przez niezależne laboratoria, aby finalny produkt był bezpieczny dla użytkownika. Twoje bezpieczeństwo ponad wszystko 😀

7. Produkcja, w końcu ☺ Na tym etapie, jeśli zleciłeś produkcję firmie zewnętrznej – czekasz, aż dostarczą Ci gotowy produkt. My nasze produkty tworzymy sami, dlatego ten etap jest dla nas równie praco i czasochłonny jak poprzednie 🌞 Dzięki temu jednak, możemy produkować mniejsze partie produktów, a co za tym idzie – są one zawsze świeże✅

Wszystkie wypisane wyżej punkty to zaledwie kropla w morzu, czyli bardzo uogólniony zarys tego, co należy uwzględnić, jeśli mamy w planach wprowadzenie kosmetyku do sprzedaży. Ważne jest aby wspomnieć, że tego rodzaju produkt, zanim zacznie się go sprzedawać, należy w prawidłowy sposób urzędowo zgłosić oraz opracować dla niego odpowiednią dokumentację.

Mamy nadzieje, że nasz post choć w niewielkim stopniu przybliżył Wam temat produkcji kosmetyków. Jeśli macie pytania w powyższym temacie, planujecie wprowadzić własną markę – śmiało się z nami kontaktujcie.

Z przyjemnością wesprzemy Was na każdym etapie produkcji: marka.wlaska@shydeer.pl

Shy Deer
Share:
0 COMMENTS