Less waste

W tej zakładce znajdziecie więcej informacji na temat podejmowanych przez nas działań w kierunku idei Less Waste.

Zwroty zużytych opakowań

W Shy Deer kładziemy bardzo duży nacisk na ekologię i nie chcemy generować tony śmieci rocznie. Czy wiesz, że możesz do nas zwracać puste opakowania po naszych produktach a do tego otrzymasz …. % rabatu na kolejne zakupy? W taki sposób jesteśmy w stanie zapewnić Tobie w 100% zakup zero waste – odeślij nam opakowanie w paczce, którą dostałeś od nas lub innej – wszystko celem zmniejszenia generowania niepotrzebnych śmieci. Jak to zrobić? Zgłoś się do nas, najlepiej mailowo na office@shydeer.pl i daj znać, że masz przygotowaną taką paczkę zwrotną wtedy my podamy Ci numer paczkomatu do zwrotu, do którego należy wysłać opakowania. Kiedy paczka dotrze – w ciągu tygodnia wysyłamy na podany adres mailowy jednorazowy kod rabatowy w wysokości 20% na zakupy kosmetyków Shy Deer na shydeer.pl – ważny 3 miesiące od daty zwrotu opakowań. Aby otrzymać taki kod i jednocześnie aby wysyłka była ekonomiczna należy zwrócić minimum 5 szt opakowań plastikowych lub szklanych po kosmetykach Shy Deer. Co najważniejsze – szklane słoiki wracają do obiegu, plastikowe butelki i pompki czekają w oddzielnym kartonie na zwrot do producenta.

Opakowania próbek

W Shy Deer wierzymy, że doskonale dobrana pielęgnacja to ta przetestowana, dlatego też od początku naszej działalności w swojej ofercie mamy zestawy próbek. Możesz wypróbować produkty oddzielnie lub zdecydować się na cały rytuał. Nie bój się, że dostaniesz torbę plastiku – nasze próbki są szklane i zapakowane w papierowe torebki, co czyni je ekologicznymi i wielorazowymi. Krótki wyjazd? Zapakuj swoje ulubione produkty w próbkowe szkiełka od nas!

W jaki sposób pakujemy paczki z Twoim zamówieniem?

Czy wiesz, że coraz częściej słyszy się nie o samych produktach i ich opakowaniach jako o zagrożeniu dla środowiska, a o paczkach i ich wypełniaczach, których codziennie po świecie krążą miliardy? Tak wygląda paczka, którą do Ciebie wyślemy. Wnętrze wypełniamy wełną drzewną, która jest produktem ubocznym po produkcji mebli, czyli jest zupełnie naturalna i ekologiczna a do tego wspaniale zabezpieczy Twoje zakupy. Paczki wypełniamy także skropakiem, który jest materiałem pochodzenia roślinnego i jest w 100% kompostowalny. Wyślij w niej paczkę do kogoś innego, odeślij nam puste opakowania lub wyrzuć do odpowiedniego pojemnika do recyclingu 🙂

Nasze opakowania

Na pewno znasz nasze kultowe nakrętki i drewniane elementy opakowań produktów, które pochodzą z drewna z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. To produkt odpadowy po produkcji min. mebli i innych większych elementów, jest to dla nas element upcyclingu. Ale to nie wszystko! Część opakowań jest z plastiku, jednak plastik pochodzi z recyclingu (za wyjątkiem opakowań pianki oraz produktów do pielęgnacji włosów). Zawartość materiału z recyklingu może się różnić w zależności od partii opakowań. Natomiast w tym momencie możesz wybrać wersję ulubionego produktu w szkle lub plastiku – dotyczy to wybranych produktów. Co ciekawe, eksperymentujemy też z papierem – nasze pomadki są w opakowaniach zero waste wykonanych w 100% z papieru.

Akcesoria less waste

W Shy Deer mamy holistyczne podejście do ciała i ducha. Wymyślając i produkując kolejne produkty zawsze staramy się tworzyć komplety i zestawy tak, aby przy jednej wizycie w naszym sklepie można było skompletować pełny rytuał. Tworząc akcesoria również stawiamy na ekologię i less waste. Mleczko pod prysznic kupisz z ze szklaną świecą, balsamy ze szczotką do peelingowania ciała na sucho, emulsję do demakijażu lub tonik z ekopłatkami, zaś naturalny podkład pielęgnujący z pędzlem. Zapakuj to wszystko do naszej jutowej torby, dodaj herbatkę, a Twój rytuał stanie się kompletny.

Orange Cup

category-post

Movement

category-post

The Posters

category-post

The Ilustrator

category-post

The perfect

category-post

The Colors

category-post

Branding Agency

category-post

Rolls Media

category-post

Section Medium

category-post

Suspendium Portfolio

category-post