Naturalne sposoby na piękną skórę

Każda z nas marzy o pięknej i promiennej cerze. Często wydajemy ogromne pieniądze na kosmetyki    i wizyty u kosmetyczki, a mimo to nasza cera dalej nie wygląda idealnie. Stan naszej skóry jest nie tylko obrazem prawidłowej pielęgnacji, ale też pokazuje czy żyjemy zdrowo. Dlatego propagujemy nie tylko naturalne kosmetyki, ale też holistyczne podejście do zdrowia i naturalnego sposobu życia. Zapraszamy do przeczytania kilku prostych rad, które mogą znacznie poprawić kondycję Waszej skóry.

Pij dużo wody

Jeśli chcemy zadbać o nasze ciało i sprawić, aby skóra była nawilżona i zachowała świeży wygląd, nie zapominajmy o piciu wody. Woda to najtańszy, łatwo dostępny i najskuteczniejszy kosmetyk. Nawodnienie organizmu jest jednym z głównych czynników decydujących o wyglądzie naszej skóry. Aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wodę, należy wypijać około 2 litry wody dziennie. Regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody pomaga w usuwaniu toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto nawilża skórę, nadając jej młody wygląd. Spożywanie w ciągu dnia 1 litra dobrej jakości wody mineralnej przez okres 42 dni zwiększa nawilżenie skóry o 14%. Taki sam wynik uzyskano po stosowaniu zewnętrznym kosmetyków. Jaką wodę polecamy ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rekomendujemy wody źródlane i mineralne. Natomiast nie warto sięgać po wody smakowe, które zawierają cukier lub inne substancje słodzące, a smak owoców jest zwykle dziełem sztucznych aromatów.

Dobrze się odżywiaj

Twoja skóra odzwierciedla to, co jesz. Tylko zbilansowana dieta, bogata w makro i mikroelementy to optymalny sposób na utrzymanie ciała w dobrej formie. Pewnie Was nie zaskoczymy ale należy unikać dokładnie tych produktów, których unikamy dbając o nasze zdrowie. Więc żywności wysoko przetworzonej, fast foodów, tłuszczy trans oraz cukru.  A co jeść ? Białko i zdrowe tłuszcze, które są budulcem naszej skóry oraz żywność bogatą w antyoksydanty. Antyoksydanty to związki chemiczne, które bronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie chronią skórę przed wczesnym starzeniem, odwodnieniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Źródłem antyoksydantów są owoce i warzywa i to właśnie tych produktów powinno być najwięcej w naszej diecie aby mieć zdrową i promienną cerę.

Wysypiaj się

Jedną z najlepszych rzeczy jaką możesz zrobić dla swojej cery to się porządnie wyspać. Jednym z kluczowych aspektów pielęgnacji skóry jest sen trwający od 7 do 9 godzin. Najlepiej kłaść się spać przed godziną 24:00, ponieważ skóra wtedy najlepiej się regeneruje i oczyszcza z toksyn. Pomiędzy godziną 24:00 a 2:00 dochodzi do wzrostu temperatury ciała, dzięki czemu tkanki są bardziej dotlenione i elastyczne. Komórki w tym czasie dzielą się i odnawiają kilka razy szybciej niż w ciągu dnia. Podczas snu lepszy jest przepływ krwi, a to pomaga skórze lepiej przyswajać substancje z preparatów kosmetycznych. Pierwszymi oznakami braku wystarczającej ilości snu są spuchnięte powieki i cienie pod oczami. Kolejnymi symptomami jest pojawianie się większej ilości zmarszczek, zwiotczenie skóry i matowa i zmęczona skóra.

Ogranicz stres

Stres ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, ale także na wygląd naszej skóry. Pod wpływem reakcji chemicznych zachodzących w ciele pod wpływem stresu nasza skóra staje się ziemista, zmęczona i przesuszona. Silny stres może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów oraz łamliwości paznokci. Co więcej, spowalnia on procesy odnowy komórkowej w obrębie skóry, a tym samym wydłuża czas procesu gojenia uszkodzeń i zranień. Na skutek działania tego czynnika przyśpieszone zostają również procesy starzenia. Przez stres nasza skóra staje się nadwrażliwa, piecze oraz swędzi. Pod wpływem stresu pogarsza się stan cery trądzikowej i mieszanej ponieważ zwiększa się wydzielanie sebum, a skóra zaczyna się świecić. Nie bez powodu zjawisko niedotlenienia komórek nazwano stresem oksydacyjnym. To właśnie on jest uważany za głównego winowajcę pogarszającego się stanu skóry. Jak ograniczyć stres ? Czasem wystarczy wyjść na spacer do pobliskiego parku, wybrać się na wycieczkę rowerową poza miasto, porozmawiać z przyjaciółką albo poczytać książkę. Sposobów jest wiele i każdy z nas musi znaleźć ten, który działa na niego najbardziej odprężająco.

My, w zespole Shy deer, tworzymy naturalne kosmetyki pielęgnacyjne, ale też zależy nam na propagowaniu zdrowego, harmonijnego i bliskiego naturze stylu życia. Tylko takie szersze podejście do zdrowego sposobu życia i pielęgnacji przekłada się na piękną i zadbaną cerę. A Wy jakie macie sposoby na naturalnie piękną skórę ? Podzielcie się nimi z nami!

 

Shy Deer
Share:
0 COMMENTS