Uff, jak gorąco – czyli naturalne sposoby na radzenie sobie z upałami

Jest lipiec, a za chwilę minie już prawie cała jego połowa. Gorąc za oknami wpływa falami do naszego mieszkania, powodując że mamy coraz mniej energii i jesteśmy coraz bardziej zmęczeni.

Mamy dla Was 5, oczywiście naturalnych sposobów – jak radzić sobie z upałami. Dzięki tym poradom już nie będą Wam dokuczać, a wręcz nabierzecie chęci do działania. Nie zwlekaj, dowiedz się jakie porady dla Was przygotowaliśmy!

1. Pożywienie uzupełniające niedobory wody

Najgorsze w czasie upałów jest możliwe odwodnienie. Poza oczywistym – uzupełnianiem wody przez regularne jej picie – zadbaj o to, aby Twoje posiłki bogate były w warzywa i owoce. Wybieraj te, które mają najwyższą zawartość wody, np.  ogórek, rzodkiewka, pomidor, truskawki, arbuz czy grejpfrut. Mają one nie tylko wysoką zawartość wody (nawet i 97% ich składu) ale też niską zawartość cukru. Są smaczne i zdrowe. Na zdrowie!

2.Odpowiednie ubranie

Kiedy na zewnątrz temperatura sięga 30-tej kreski i wyżej zadbaj o to, aby być właściwie ubranym. Wybieraj zwiewne materiały. Najlepiej sprawdzają się te z lnu, bawełny a nawet z wełny. Pamiętaj, że ważna jest też jakość materiału i to aby ubranie umożliwiało swobodny ruch materiału. Pogoda w upalne dni często potrafi płatać figle, więc wychodząc z domu upewnij się, czy nie potrzebujesz zabrać parasola!

3. Chłodzenie (moczenie np. stóp, zimna kąpiel, prysznic, schłodzenie samej twarzy)

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na walkę z upałem jest chłodzenie organizmu np. poprzez chłodny prysznic, czy moczenie stóp w zimnej wodzie. Jest to metoda dla tych, którzy są w domu i mają taką możliwość. Metoda jest sprawdzona, działa natychmiastowo i przynosi ulgę na dłuższy czas. Pamiętaj, że woda której używasz nie może być zbyt zimna! Dla tych, którzy akurat nie mają takiej możliwości – polecamy schładzanie samej twarzy i rąk. Świetnie sprawdzają się w tym celu mgiełki do ciała, woda termalna, czy chusteczki odświeżające.

4.Nie przemęczaj się

Prościej napisać niż się zastosować, wiadomo J Nie mniej jednak, jeśli tylko masz taką możliwość, w te najgorętsze dni unikaj ciężkiej pracy fizycznej. Organizm, który nie jest przyzwyczajony do tak wysokiej temperatury nie powinien być w ten sposób przemęczany. W końcu nawet mieszkańcy krajów śródziemnomorskich, w godzinach kiedy słońce daje najwięcej ciepła, mają tak zwaną sjestę. Ich organizmy są w znacznie wyższym stopniu przystosowane do wysokiej temperatury i sporej dawki słońca.

5. Spacer do… lasu

Natura jest tym, co działa na nas najskuteczniej, tak samo w pielęgnacji jak i w żuciu codziennym, kiedy dokuczają nam upały. Bez wahania skorzystaj z ochłody i cienia, jaki oferują nam drzewa. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu się przed owadami. Jednym z naturalnych sposobów na to są olejki eteryczne, ale o tym przy okazji kolejnych wpisów.

Jakie są Wasze metody na radzenie sobie z upałami? A może tylko czekacie na te gorące dni, bo sprawiają Wam radość?

Zapraszamy do komentowania!

 

Shy Deer
Share:
0 COMMENTS