Złuszczanie, czyli jak samodzielnie przygotować peeling w domu?

Lato, to okres w którym niekiedy zapomina się o istocie złuszczania naszego naskórka. Zapomina się także, że jest to niezbędny element prawidłowego procesu pielęgnacji skóry. A szkoda, bo to zabieg, który nie zabiera dużo czasu, a pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Zobacz sama, jak w prosty i szybki sposób, przy użyciu składników, które masz już w domu, przygotować peeling złuszczający!

Potrzebne Ci będą:

1. Drobinki złuszczające:

Dla skóry mieszanej lub tłustej – użyj drobno zmielonego cukru lub mielonej kawy,

Dla skóry normalnej, suchej lub wrażliwej – użyj zmielonych w blenderze płatków owsianych lub gotowych otrębów, np. owsianych,

W podobny sposób możesz przygotować peeling złuszczający do ciała. Po prostu zamień drobno zmielony cukier, na ten o większych kryształach lub na sól, najlepiej morską.

2. Składniki spajające:

Wybierz mleczko do demakijażu  – jeśli chcesz dodatkowo skórę oczyścić lub naturalny olej, jeśli preferujesz aby Twój peeling miał dodatkowe właściwości pielęgnujące i regenerujące. Mleczko możesz zastąpić Lekką emulsją 2w1, a naturalny olej – Eliksirem do twarzy, ciała i włosów.

3. Naczynie oraz łyżka do wymieszania składników

Miseczka lub inne naczynie, którego rozmiar zależy od ilości peelingu, jaką chcesz przygotować.

Co dalej?

W przygotowanym naczyniu połącz dobrze łyżką wybrane przez siebie składniki – drobiny złuszczające ze składnikiem spajającym. I gotowe!

W jaki sposób i jak często używać takiego peelingu?

Gotowy peeling nakładaj na skórę twarzy małymi porcjami. Wykonuj dłonią delikatne, okrężne ruchy, w kierunku zgodnym z przebiegiem mięśni – w górę i na boki twarzy, aby nie rozciągać nadmiernie skóry. Poziom nacisku na skórę dostosuj do typu skóry, jaki posiadasz. W przypadku cery mieszanej i tłustej, jeżeli nie jest dodatkowo wrażliwa – Twoje ruchy mogą być bardziej dynamiczne. W przypadku skóry normalnej, suchej i wrażliwej – peeling wykonuj bardzo delikatnie lub po nałożeniu peelingu na twarz, pozostaw go na 5-10 minut, a następnie go zmyj. Składniki zawarte w otrębach zadziałają na Twoją skórę niczym peeling enzymatyczny. Zawsze omijaj okolice oczu, niezależnie od typu skóry, jaki posiadasz.

Po zakończeniu procesu złuszczania – pozostałe na skórze drobiny  zmyj wodą. Następnie, jeśli wykonywałaś peeling oczyszczający, pamiętaj o stonizowaniu skóry. W tym celu możesz użyć Toniku nawilżająco-odświeżającego.

Złuszczaj skórę naturalnym, domowym sposobem nawet 2-3 razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb skóry. Zawsze obserwuj reakcję skóry. Peeling może stanowić uzupełniający rytuał naturalnej pielęgnacji. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Jeśli przygotowałaś peeling do ciała i chcesz go użyć – najlepiej wykonaj go w trakcie i pod prysznicem lub w wannie. Nakładaj porcje peelingu na te partie ciała, których skórę chcesz złuszczyć, a poziom nacisku dostosuj do obszaru skóry, jaki peelingujesz. Po wykonaniu tego zabiegu dokładnie zmyj drobiony ze skóry. Pamiętaj też o wymyciu wanny lub prysznica!

Jakich efektów możesz oczekiwać?

– skóra nabierze zdrowego blasku, naturalnego dla żywych komórek skóry,

– pozbywamy się wyprysków i zaskórników,

– skóra jest gładka, niczym po zabiegach w salonach kosmetycznych,

– składniki zawarte w produktach pielęgnacyjnych lepiej przenikają,

– opóźnienia procesów starzenia,

– makijaż będzie ładniej się prezentował i będzie dużej się utrzymywał.

Masz swoje sprawdzone przepisy na domowy peeling?

Podziel się nim z nami, wpisując go w komentarzu!

Shy Deer
Share:
0 COMMENTS